Co je Tuya? A jak je spojená s aplikací Immax NEO PRO?

07.07.2021

Tuya je globální platformou pro internet věcí. V tomto směru je světovým lídrem. Dnes ji využívá více než 500 typů chytrých zařízení, a to od 180 000 vývojářských firem. Produkty Immax NEO nejsou výjimkou. Díky tomu se dají vzájemně propojit a ovládat pomocí jedné aplikace v mobilním telefonu. Jak celý systém funguje? 

Platforma Tuya využívá speciálně navrženého chipu, který umožňuje integrovat jednotlivá zařízení v domácnosti do jednoho ovladatelného celku. Díky tomu je možné propojit i produkty jiných výrobců. Řízení pak probíhá skrze chytrou aplikaci v mobilním telefonu a tabletu.

Co Tuya všechno umí?

  • Dálkově ovládat jednotlivé produkty v domácnosti
  • Integrovat chytrá zařízení do jednoho celku
  • Umožňuje vzájemnou komunikaci všech přístrojů
  • Sdílení nastavení mezi členy rodiny
  • Podpora hlasového ovládání Amazon Echo a Google Home

Immax NEO PRO a Tuya

Aplikace Immax NEO PRO využívá platformu Tuya. Díky tomu je možné do jednoho celku připojit přístroje nejen různých výrobců, ale zároveň i ty, které komunikují jiným způsobem. Společně tak mohou fungovat produkty založené na Bluetooth, WiFi či ZigBee technologii. V tomto směru se jedná o výrazný pokrok k vytvoření opravdu sjednocené chytré domácnosti.

Bezpečnost

Všechny zmíněné výhody vedou k jednomu cíli. Vytvořit bezpečný systém řízení domácnosti. Každý přístroj budete mít neustále pod kontrolou, a to v reálném čase. V aplikaci uvidíte i jeho aktuální spotřebu. Nebude docházet ke zbytečnému plýtvání a úspora se projeví v každoročním vyúčtování.Tuya splňuje všechna náročná kritéria na zabezpečení dat svých uživatelů. Tomu napomáhá strategické rozmístění jednotlivých datových center po celém světě.

Platforma se v minulých dnech stala součástí Elektronické bezpečnostní asociace (ESA), největšího amerického obchodního sdružení, které reprezentuje ochranu spotřebitele skrze elektronická zařízení. Tento krok souvisí s dokončením nové aplikace. Ta již bude zahrnovat komplexní bezpečnostní řešení pro domácnosti. Brzy se nabídka Immax NEO rozšíří o další produkty, které budou mít za cíl chránit domov.