Zpětný odběr elektrozařízení

 

Zakládáme si na ohleduplném chování vůči životnímu prostředí, a proto vám přinášíme možnosti, jak jednoduše a bezplatně odevzdat svá vysloužilá elektrozařízení/baterie.

Spotřebitel má v systému nakládání s elektrospotřebiči a bateriemi zásadní roli. On je tím, kdo se rozhoduje, co udělá se starým spotřebičem. Stará a nepotřebná elektrozařízení a baterie nepatří do kontejnerů na komunální odpad.

Spotřebitel musí být informován symboly níže, že příslušné elektrozařízení/baterie nepatří do komunálního odpadu. Jsou tak označena všechna nová elektrozařízení/baterie. Symbol může být uveden přímo na zařízení, na jeho obalu nebo v návodu k použití či v záručním listu.

Jak se zbavit bezplatně starého spotřebiče/baterií pro ČR?

- Najdete si adresu a provozní dobu nejbližšího sběrného místa.

- Použitá elektrozařízení zanesete nebo zavezete na sběrné místo. Zde vám obsluha určí, kam můžete zařízení bezplatně odložit. Aby elektrozařízení mohla být recyklována, musí se odevzdávat v nedemontovaném stavu.

- Organizuje-li vaše obec mobilní sběr odpadů, jehož součástí je zpětný odběr elektrozařízení, můžete využít i této akce.

- Pro drobné elektrozařízení jsou připraveny speciální červené kontejnery.

- Následný odvoz a zpracování odevzdaných elektrozařízení zajistí ASEKOL.

 

Jak se zbavit starého spotřebiče/baterií pro SK?

- prostřednictvím sběrných míst Asekol, která je určena pro zpětný odběr, viz www.asekol.sk/zberne-miesta

- pro svoz elektroodpadu a použitých baterií navštivte stránku www.asekol.sk/zberna-siet/odvoz-elektroodpadu

 

Kdo zajišťuje ekologickou likvidaci?

V České republice ekologickou likvidaci našich výrobků zajišťuje společnost ASEKOL a.s., se sídlem Československého exilu 2062/8, 143 00 Praha 4, IČO: 27373231.

Na stránkách společnosti ASEKOL jsou rovněž uvedeny negativní účinky látek používaných v elektrozařízeních, dále grafické symboly pro oddělený sběr a další podrobné informace.

Na Slovensku ekologickou likvidaci našich výrobků zajišťuje společnost ASEKOL SK s.r.o., se sídlem Lamačská cesta 45, 841 03 Bratislava, IČO: 45 602 689.

 

Proč recyklovat?

 Nejen elektrozařízení, ale i baterie a akumulátory obsahují mnoho recyklovatelných kovů jako je například zinek, železo, mangan, nikl, kadmium nebo olovo. Některé z těchto látek jsou zároveň velmi nebezpečné pro životní prostředí a zdraví člověka a to zejména rtuť, olovo a kadmium. Vybrané baterie jsou často označeny symbolem chemického prvku, který obsahují (Pb, Cd, Hg).

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
NastaveníPovolit vše