Chytrý multisenzor. Co umí tajemná krabička?

16.06.2021

Multisenzor patří do chytré domácnosti. Tento detektor pohybu zvládne sám řídit všechny smart zařízení ve svém okolí. Pokud otevřete dveře do svého domu rozehraje se koncert předvolených scén, které vytvoří dokonalou atmosféru. A to díky multisenzoru 4v1.

Vcházíte do obývacího pokoje. Multisenzor vás zpozoruje a dle denní doby upraví teplotu, osvětlení a polohu žaluzií. Záleží na vašich preferencích a náladě.

Kouzla multisenzoru

4v1. První číslice za sebou skrývá detekci pohybu, vlhkosti, teploty a osvětlení. Zařízení nereaguje pouze na lidský faktor, je také citlivé na další změny v domácnosti. Stává se vašim opravdovým pomocníkem při řízení všech chytrých přístrojů.

Upraví teplotu. Váš návrat z práce se blíží a chytrá domácnost reaguje. Zatímco přes den šetříme energii, večer toužíme po vyhřátých místnostech. Multisenzor zvládne rozeznat teplotu v rozmezí od -10 do 60 °C. Pokud nastane nečekaný pokles, zařízení adekvátně odpoví.

Rozsvítí chytré scény. U smart osvětlení je možné naprogramovat jejich skupinové rozsvícení v jeden čas. V případě, že multisenzor detekuje pohyb, automaticky vydá signál. Místnost zaplaví světlo v dané intenzitě a zabarvení.

Bezpečnost

Chytrá domácnost je z velké části o bezpečnosti. Detektor pohybu je v tomto směru základním vybavením. Pokud ho umístíte na správné místo a on zpozoruje nečekaného návštěvníka, může spustit kamerový systém, alarm či osvětlení v interiéru. Váš dům je tak neustále pod kontrolou.

Multisenzor může sloužit také jako elektronická chůvička a hlídat neklidné děti při spánku. Také se dá využít k pozorování domácích mazlíčků. Pokud se pes či kočka vydají na zahradu, můžeme jejich kroky sledovat.

Připravili jsme pro vás novinku. Immax NEO Smart Multi senzor 4v1, který komunikuje skrze technologii ZigBee 3.0.