První v republice s funkcí BEACON

17.01.2024

Chytrá osvětlení od jednotlivých výrobců využívají ke své komunikaci různé technologie. Řízení probíhá nejčastěji skrze WiFi síť, Bluetooth a protokol Zigbee 3.0.

U posledních dvou probíhá komunikace přes chytrou bránu. Ta umí všechna zařízení propojit do jednoho ovladatelného celku a následně je řídit na dálku přes aplikaci nebo dálkovým ovladačem. U WiFi světel nebo žárovek bylo možné ovládání pouze přes aplikaci. 

Dosud však neexistoval dálkový ovladač, který by stejnou funkci zvládl. To se však mění. Nová funkce BEACON umožňuje dálkovému ovladači řídit více WiFi světel či žárovek najednou. Nemusíte tak brát do ruky mobilní telefon. Zapnout a vypnout osvětlení nyní zvládne každý člen rodiny.

Jak BEACON funguje?

Na začátek je důležité zmínit, že vše probíhá pod podmínkou, kdy zařízení disponuje čipem TUYA s funkcí BEACON.

Bezdrátové ovládání komunikuje skrze Bluetooth protokol a vytváří funkci tzv. mesh sítě, kdy se signál předává mezi jednotlivými produkty. Díky tomu se dostanete do velkých vzdáleností. V praxi tak stojíte uprostřed obývacího pokoje a jedním dálkovým ovládáním můžete řídit všechno osvětlení s funkcí Beacon v rodinném domě i na jeho zahradě.

Immax NEO LITE s podporou BEACON

Nová svítidla Immax NEO LITE v naší nabídce již obsahují podporu BEACON. Platí pro ně všechny zmíněné benefity. Tímto se nastavuje zcela nový standard řízení chytrého osvětlení, které komunikuje skrze WiFi síť. Osvětlení tak neztrácí nic na své kompatibilitě s produkty jiných výrobců.

Shrnutí funkce BEACON

  • Součást technologie TUYA
  • Řídí svítidla, která komunikují skrze WiFi síť
  • Umožňuje řízení celku pomocí dálkového ovladače
  • Vytváří MESH síť
  • Nastavuje nový standard řízení WiFi osvětlení chytré domácnosti
  • Svítidla se stejnou funkcí jsou absolutně kompatibilní (nezáleží na výrobci ani produktu)

Na našem webu naleznete nové chytré osvětlení s funkcí BEACON.

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
NastaveníPovolit vše