Jak vyresetovat světla Immax NEO

Často nám kladete dotazy ohledně spárování vašeho ovladače a svítidla. Proces je velmi jednoduchý, ovšem v některých případech může dojít k drobným problémům. Ty spolehlivě vyřeší resetování světla Immax NEO. Jak na to? 

Nový ovladač Immax NEO Smart komunikuje skrze moderní technologii ZigBee 3.0 a lze ho připojit k chytré bráně Immax NEO BRIDGE PRO. Díky této možnosti se vše propojí do jednoho ovladatelného celku. Vy tak můžete světla řídit pomocí aplikace ve vašem mobilním telefonu a také ovladačem. 

Jak se vypořádat s problémy a správně spárovat svítidla Immax NEO?

1. Světlo Immax NEO nereaguje na dálkové ovládání 

Důvodů může být hned několik. Zkontrolujte ovladač, zda jsou v pořádku baterie, či se vyvarujte velké vzdálenosti. Zkuste se přiblížit ke svítidlu. Pokud problémy přetrvají, je nutné začít znovu. 

V důsledku zadání mnoha příkazů se software chytré základny mohl zablokovat. Odpojte svítidlo od napájení, znovu jej zapojte a dle návodu vyresetujte. 

2. Světlo Immax NEO po připojení k napájení nesvítí

Předtím než začnete párovat ovladač, zkontrolujte, zda je svítidlo správně připojeno k elektrické síti a nástěnný vypínač v poloze ON. Zároveň je nutné nepřipojovat světlo Immax NEO na stávající stmívače v domácnosti.

Není vhodné zapojovat světla na schodišťové vypínače. O problémech s připojením světel na schodišťové vypínače se můžete dočíst zde. Tímto se vyvarujete nechtěného resetování svítidla (tedy navrácení do továrního nastavení). 

Přehled jednotlivých typů ovladačů značky pro vaši lepší orientaci

3. Jak vyresetovat ovladač Immax NEO Smart? 

Reset ovladače 07007L

 • Stiskněte na ovladači tlačítko W na více než 3 vteřiny. 
 • Poté zmáčkněte tlačítko On/Off.
 • Ovladač by se měl uvést do továrního nastavení.

Reset ovladače 07087L

 • Na zadní straně ovladače vložte resetovací kolíček do resetovací otvoru a podržte tlačítko po dobu minimálně 3 vteřin.
 • LED dioda na ovladači začne blikat. Nechte ji blikat pár vteřin, poté stiskněte jakékoliv tlačítko na ovladači.

Reset ovladače 07087-2

 • Dlouze stiskněte současně tlačítka ON a OFF po dobu minimálně 5 vteřin.
 • LED dioda na ovladači potom bude dlouho blikat (cca 90 vteřin). Až dioda dobliká, LED ovladač je vyresetován.

4. Jak vyresetovat světlo Immax NEO ovladačem 07007L?

Přibližte ovladač ke světelnému zdroji do vzdálenosti 30 cm. Poté postupně stiskněte tlačítka 1; +; 2; -; 3; N. Světlo se uvede do továrního nastavení a začne blikat.

Další možností je 5x zapnout a vypnout světlo pomocí nástěnného vypínače. Interval mezi opětovným zapnutím by měl být 1-2 vteřiny. Po páté akci vydržte přibližně 10 vteřin, LED světlo by se mělo rozblikat. 

5. Jak vyresetovat světlo Immax NEO nástěnným vypínačem? 

Nástěnným vypínačem světlo 5x zapněte a vypněte. Interval mezi zapnutím a vypnutím by měl být 1-2 vteřiny. Interval po vypnutí by měl být vždy delší. Po pátém zapnutí chvilku vydržte. LED světlo by se mělo rozblikat. Poté co světlo dobliká, je připraveno k párování.

Pokud máte světlo šarže AO(Z0014) a vyšší, tak poté co světlo dobliká, jej znova vypněte a zapněte. Následně je světlo připravené k párování.

6. Konečné párování

Párování světla s ovladačem 07007L

 • Pokud máte světlo i ovladač nachystané na párování, tak na ovladači podržte číslo skupiny (1-3), pod kterou chcete světlo napárovat. LED dioda na ovladači se rozbliká. Teď můžete tlačítko pustit. Vydržte až LED dioda na ovladači dobliká.
 • LED světlo by mělo po úspěšném spárování také probliknout.

Párování světla s ovladačem 07087L

 • Pokud máte světlo i ovladač nachystané na párování, tak na ovladači podržte dvě horní tlačítka. LED dioda na ovladači se rozbliká.
 • Teď můžete tlačítko pustit a vydržte až LED dioda na ovladači dobliká. LED světlo problikne a na ovladači bude LED dioda svítit trvale.
 • Až LED dioda na ovladači zhasne, je světlo spárované s ovladačem.

Párování světla s ovladačem 07087-2

 • Pokud máte světlo i ovladač nachystané na párování, tak na ovladači podržte tlačítko ON. LED dioda na ovladači se rozbliká.
 • Při párování přiložte ovladač přímo na kontrolér (černá bužírka mezi zdrojem a LED páskem ve světle), nebo ovladač držte co nejblíže světla (v tomto případě jenom 2 prsty, abyste co nejméně stínili signálu).
 • Až LED dioda na ovladači zhasne, je světlo spárované s ovladačem.
Vytvořeno10.09.2021
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
NastaveníPovolit vše