3 funkce chytrého osvětlení

V současné době je to právě osvětlení, které se mílovými kroky posouvá do kategorie chytré domácnosti. Velcí hráči se předhánějí ve vývoji nových funkcí a nabídka se neustále rozšiřuje o další produkty různých typů. V čem tkví skutečná krása těchto zařízení?

Ovládání na dálku, tvorba programů svícení, samostatnost, energetická nenáročnost, šetrnost k přírodě a také moderní design.
Tyto a další vlastnosti splňuje každé chytré osvětlení. Pojďme se na jednotlivé parametry podívat podrobněji. 

Funkčnost 

Je 7 hodin ráno a nastává čas se vypravit do práce. Světlo se samo rozsvěcí v příjemné teplé barvě. Po vašem odchodu z pokoje se vypíná, aby šetřilo energii. Ve volných chvílích během dne si pak v jednoduché aplikaci nastavíte mód dle činnosti, kterou večer hodláte vykonávat. Svítidla pak v domácnosti samy vytvoří požadovanou atmosféru. 
 
A v tomto nalézáme podstatu chytrého osvětlení. Jejich vlastnosti lze řídit na dálku, a to z jakéhokoliv místa na světě a pomocí mobilního telefonu nebo tabletu. Prostřednictvím nich ovládáme barevný odstín, intenzitu i tepelné zabarvení. Vše maximálně jednoduše a srozumitelně pro každého uživatele. 

Komunikace

Bluetooth, WiFi síť nebo stále populárnější ZigBee technologie. Chytré osvětlení nejčastěji využívá ke komunikaci právě těchto systémů. Ať už zvolíte kterýkoliv z nich, cíl je jasný. Jednotlivá svítidla mají za úkol nejen zpracovávat informace od vás, ale také je předávat dále. Hlavní úlohu v tomto hraje jedno centrální zářízení, které přijímá základní pokyny. 

Problém nastává pokud si pořídíte produkty od různých výrobců. Může se stát, že každý z nich využívá pro komunikaci jiného systému. S tímto si zvládne poradit chytrá aplikace ve vašem telefonu. Pokud bude ona schopna načíst všechny přístroje v dosahu, máte vyhráno. 

Design a šetrnost

Chytrá domácnost je moderním trendem a ve stejném duchu se musí nést i další vlastnosti jako je design. Je nutné, aby vzhled svítidel snesl i ty nejpřísnější nároky a stal se vizitkou domácnosti. Originalita hraje prim a nové trendy neustále ovlivňují výrobu. Současná nabídka v sobě zahrnuje nejrůznější typy, které si poradí s každým druhem interiéru.

Nesmíme zapomínat na šetrnost k přírodě i vaší peněžence. Nízká energetická náročnost produktů je již běžným standardem. Chytrá svítidla by zároveň měla být aktivní pouze v případech, kdy to situace vyžaduje. To vše jde ruku v ruce se šetrností k naší přírodě. 
Vytvořeno06.10.2021
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
NastaveníPovolit vše