Kvalitní spánek s chytrou domácností

Kvalitní spánek je v poslední době často omílané téma. Vznikají o něm internetové články, knížky a moderní podcasty. Avšak není se čemu divit. Zdravý odpočinek je základem našeho zdraví. A při tom všem shonu kolem, si ho všechny generace dopřávají stále méně.

Každý se mylně domníváme, že 8 hodin v posteli stačí, aby náš organismus znovu nastartoval jednotlivé systémy v našem těle. Tato doba je pouze základní podmínkou. Ve skutečnosti závisí na kvalitě. Jak nám mohou pomoci chytrá zařízení?

Pomalu zeslabujte teplotu

Správně zvolená teplota v domácnosti ovlivňuje naši výkonnost, náladu a zdraví. V ložnici to platí ještě více. Při spánku naše tělesná teplota klesá a zpomaluje všechny orgány, aby došlo k optimální regeneraci. Díky tomu bude náš odpočinek intenzivnější a kvalitnější. A navíc. V chladnější místnosti bude naše tělo vyrovnávat teplotní ztráty po celou noc a tím spalovat kila navíc.

Při spánku jsou ideální nižší teploty, kdy se nemusíme bát ani 15 stupňů Celsia. A jak si příjemné klima udržet po celou noc? Chytrý termostat pohlídá stupně za nás. Na mobilním telefonu lze nastavit speciální program, kdy se nám teplota bude postupně snižovat, aby nás k ránu probouzelo teplejší prostředí.

Osvětlení řídí naši rutinu

Automaticky řízené osvětlení může pomoci našemu spánkovému rytmu. Například v ranních hodinách lze nastavit postupné rozsvěcení jednotlivých svítidel, aby naše probuzení bylo velmi lehké a ne pouze na základě otravného tónu budíku. A pokud se večer už budeme nacházet v posteli, nemusíme již vstávat, stačí vše vypnout pomocí mobilního telefonu.

Chytří pomocníci

Chytrá domácnost je komplexní záležitostí a již se nesoustředí pouze na osvětlení. Detaily tvoří celek a menší zařízení vytvoří maximální komfort. Automatické zatahování žaluzií do vašeho rána vpustí čerstvé sluneční paprsky. Menší lampička ovládaná mobilním telefonem pomůže usnout vaší malé ratolesti.

A nesmíme zapomenout na bezpečnost. Zabezpečení domů přidá na našem klidném spánku. Chytré kamery dnes zvládnou pokrýt velké prostory a pokud dojde k narušení, ihned vyšlou upozornění do telefonu či tabletu.  

Vytvořeno30.09.2021
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
NastaveníPovolit vše